Блог - Фінансова грамотність

 • Сьогодні банки пропонують програми кредитування, які можуть бути використані для оплати навчання, у вигляді споживчих кредитів або кредитних карт.

  Детальніше
 • Безвізовий режим для українців не за горами. А отже, можна думати про те, як організувати свою подорож найбільш комфортно з фінансової точки зору. Аби жодна дрібниця не зіпсувала вам річний вояж, фахівці Ідея Банку підготували просту інструкцію щодо вибору платіжних карт для подорожей.

  Детальніше
 • Шкідливі звички - шкідливі у багатьох аспектах. Переважно люди зважають лише на фактор впливу на здоров’я. Усі знають, що тютюнопаління чи алкоголь негативно впливають на здоров’я. І коли намагаються покинути ці звички, то основним аргументом є власне це. Утім, шкідливі звички “крадуть” не лише життєві сили. Вони також забирають наш час і приносять фінансові збитки. 

  Детальніше
 • Фінансова безпека кожної людини - це її особиста відповідальність. Можна, звісно, розраховувати на пенсію чи якусь іншу державну допомогу, але досвід життя в нашій країні показує, що все ж краще покладатися передовсім на себе. Як організувати для себе (і сім’ї) фінансову безпеку?

  Детальніше
 • Робота без відпочинку з часом стає непродуктивною. Необхідність відпустки як ніхто розуміють кваліфіковані керівники та кадровики. Вони знають, що рівень ефективності працівника, котрий не використовує відпустки різко знижується. Утім, не кожна відпустка дає бажаний результат. Для того, щоб відпустка справді пішла на користь, працівник повинен відпочити не лише фізично, але й розумово.

  Детальніше
 • Однією із важливих суспільних проблем є низький рівень фінансової грамотності. Ми вміємо заробляти, але часто неефективно розпоряджаємося заробленими коштами. Ми боїмося класти гроші на депозити чи брати кредити, бо не довіряємо фінансовим установам. В умовах постійної невизначеності і маючи гіркий досвід 90-х така поведінка є зрозумілою, але шкідливою для усіх. Нам не вистачає вмінь не лише щодо складних питань, але й щодо елементарних, як-от ведення домашньої бухгалтерії.

  Детальніше
 • Передовсім варто зрозуміти, що процес заощадження - це не стільки про кошти, скільки про самодисципліну і цілеспрямованість. Заробити гроші - це лише пів справи. Важливо не розтринькати їх на дрібниці, що інколи буває доволі складно. Тому для ефективного заощадження коштів потрібна сила волі. І не лише для того, щоб стримуватися від імпульсивних покупок, що часто завдають серйозних збитків домашньому бюджету. Інший бік медалі нічим не кращий теж. Робити з накопичення грошей самоціль і фанатично економити на всьому - теж не варто. По-перше, є небезпека перетворитися на скнару. По-друге, коли економиш на базових потребах і обмежуєш себе в елементарному комфорті, з’являється ризик “зірватися” через кілька місяців жорсткої економії і перестати відкладати кошти взагалі.

  Детальніше
Усі дописи