Блог - Фінансова грамотність

 • Жінки та гроші…Кожен чув вислів: «Гроші - це не жіноча справа». Такий стереотип вже давно склався в нашому суспільстві. Але чи дійсно це так? Адже сьогодні багато жінок працюють, роблять кар’єру, знаходять час на сім’ю та побутові справи.

  Детальніше
 • Ми всі часто помиляємось, коли мова заходить про фінанси, але деякі помилки є характерними саме для жінок. Отже, яких найбільш поширених помилок варто уникати?

  Детальніше
 • У ХХІ столітті фінансова грамотність потрібна як чоловікам, так і жінкам – незалежно від їх віку, статусу, сфери діяльності чи місця проживання. Оскільки саме знання в цій сфері дають нам можливість правильно розпоряджатись грошима. Без цих знань ми не зможемо заощадити або відкласти кошти.

  Детальніше
 • Консалтингова компанія Korn Ferry вивчила ситуацію на ринку праці різних держав і склала список країн, в яких очікується найбільш істотне зростання реальної заробітної плати в 2018 році.

  Детальніше
 • Напередодні Свята весни ми зібрали рейтинг 10 найвпливовіших та найбагатших жінок світу, які надихають та з яких треба брати приклад.

  Детальніше
 • Сьогодні, майже кожен з нас час від часу задумується над актуальним питанням - економії особистих фінансів. Як збільшити дохідну частину, якщо не виходить зменшити видаткову? Найпростіше рішення – це облік і контроль. Оскільки смартфон або планшет сьогодні є у кожного з нас, цю функцію можна доручити їм, скачавши одну із програм для управління особистими фінансами. Ми підібрали для Вас 5-ку кращих таких програм, за версією наших професіоналів.

  Детальніше
 • Власне житло залишається нездійсненною мрією для більшості українців через низькі зарплати та високі ціни. Інформаційний портал "Сегодня" підрахував скільки років треба збирати на 1-кімнатну квартиру площею приблизно 40 кв. м на вторинному ринку, розташовану в спальному районі, але з гарною інфраструктурою.

  Детальніше
 • Як правильно здійснювати покупки? Напевно кожен з нас ставив собі це питання. Всі ми хочемо витрачати менше і жити краще, адже бажання економити властиве кожному з нас.

  Детальніше
 • Інколи ми опиняємось в такій ситуації, коли розуміємо, що не хочемо відкладати гроші і збирати необхідну суму на якесь придбання, а  хочемо отримати бажану річ сьогодні або в найближчому майбутньому. Тобто виникає проблема, яка пов’язана з недостатньою сумою особистих коштів. У цьому випадку, необхідно розглянути всі варіанти найбільш вигідного вирішення даної ситуації.

  Детальніше
 • Починаючи з 1 січня 2019 року пересилання товарів з-за кордону для фізичних осіб буде обмежена трьома посилками сумарною вартість до 150 євро. Вже починаючи з четвертого відправлення посилка буде обкладатися ПДВ (20%), митом (10%) і акцизом (для деяких категорій товарів). Податок доведеться заплатити, навіть якщо товар в четвертій посилці буде коштувати всього кілька євро.

  Детальніше
 • Грамотне керування своїми коштами є запорукою фінансового благополуччя. Однак, як і в будь-якій справі, кожен з нас може допускати помилки. Наведемо шість найпоширеніших з них.

  Детальніше
 • За даними Державної служби статистики, у III кварталі 2017 року номінальні доходи населення склали 642,1 млрд грн, що на 21,8% більше, ніж було в III кварталі 2016 року. Водночас дохід від заробітної плати зріс на 29,3%, обсяг соціальної допомоги за рік виріс на 19,7%. Про це повідомляє “Сегодня”.

  Детальніше
 • Кожен з нас мріє жити без необхідності рахувати копійки, заробляти добре і робити гідну роботу, яка подобається. Але, виявляється, ми можемо бути ворогами самим собі, коли відволікаємося від робочого процесу, розсіюємо увагу і розтрачуємо свої сили. У підсумку виходить, що наше життя не таке вже безхмарне й приємне, як того хотілося б. Проте, все в наших руках, і зробити своє життя кращим нам під силу, головне - просто організувати себе і позбутися 10 звичок, які нам заважають.

  Детальніше
 • За даними НБУ, за минулий рік портфель гривневих кредитів українських банків збільшився на 13,1% або на 65,8 млрд. грн. до 569,4 млрд. грн. Найбільш активно банки нарощували кредитування населення. Обсяг гривневих кредитів домогосподарств за 2017 рік зріс на 38,3%, насамперед за рахунок споживчого кредитування.

  Детальніше
 • Дати своїй дитині кілька уроків фінансової грамотності - не тільки не завадить, але і допоможе їй адекватно і розумно розпоряджатися грошима у дорослому віці. Адже всі проблеми, навіть фінансові, як ми знаємо, часто розпочинаються саме з дитинства.

  Детальніше
 • Верховна Рада законодавчо врегулювала надання електронних довірчих послуг і здійснення електронної ідентифікації. За ухвалення законопроекту проголосувало 240 депутатів, повідомляє Укрінформ. Прийняття закону дає можливість запустити в Україні такі механізми ідентифікації як MobileID (через мобільний телефон), BankID (через банківську картку), а також забезпечити бізнес сервісами електронного підтвердження підпису та печатки компанії.

  Детальніше
 • Мета будь-якого кафе чи ресторану - заробити якомога більше грошей на своїх клієнтах. Ми дослідили маркетингові схеми, за допомогою яких власники та менеджери таких закладів змушують своїх гостей замовляти дорожчі страви.

  Детальніше
 • Сьогодні ми спробуємо детально розкрити дуже важливу тему практично для всіх українців. Які ж фінансові помилки ми робимо мало не щодня і цим травмуємо свій гаманець?

  Детальніше
 • На відміну від цінних паперів і навіть готівки, які часом, як показує історія, перетворювались на прості папірці, золото, срібло та платина завжди мають самостійну цінність. У цьому сенсі Ваші вкладення захищені - вартість дорогоцінних металів не може стати нульовою навіть в періоди економічних потрясінь.

  Детальніше
 • На стабільному валютному ринку купувати долари або євро і чекати, поки ціна перевищить курс покупки, безглуздо — від цього ніякої вигоди, а тільки збитки у вигляді комісії за конвертацію валюти. Втім, якщо купити валюту, в стабільності якої на 100% впевнений, і покласти її на депозит, то отримані відсотки стануть хорошим доходом.

  Детальніше
Усі дописи